V přírodní medicíně
je
síla

Hrdličkova medicína

Koronavirus – praktický pohled

Úvod

Následující text, stejně jako všechny ostatní návody, jsou moje poznámky pro mě, abych nezapomněl.  Pokud je chcete použít, je to vaše volba. Všechny informace jsou výsledkem mého bádání, pokusů a dlouhodobého zkoušení. Je velice pravděpodobné, že část nebo klidně i všechny informace nebudou v souladu s oficiálním postojem zdravotnictví, vědy a státního dohledu na správnost myšlení a názorovou čistotu.

Časté otázky

V současné době (3/2020) dostávám velmi mnoho dotazů na téma, jak se ochránit před koronavirem.

Pro někoho možná nepříjemná pravda je, že je téměř jisté, že si nákazou projdete, ale váš imunitní systém ji zvládne. To, jak bude průběh onemocnění lehký nebo těžký, záleží především na těchto okolnostech:

 1. míra obecné intoxikace – nejlépe na tom jsou vegetariáni a lidé, kteří nekonzumují ve větší míře živočišné bílkoviny a průmyslově zpracované potraviny
 2. chemie – lidé, kteří užívají chemické léky, hůře reagují a zpravidla mají velmi zatížený detoxikační systém. Podobnou medvědí službu poskytují i drogy. Tito lidé opravdu potřebují pomoc, která bude popsáná níže. V současné době se již ví, že např. Ibuprofen může průběh onemocnění koronavirem velmi zkomplikovat.
 3. saturace minerály a vitamíny – pro efektivní imunitní odpověď jsou potřeba určité živiny, které naši imunitu budují a udržují. Detaily budou popsány dále.
 4. věk – u každé věkové kategorie funguje imunitní systém jinak a obecně platí, čím vyšší věk, tím pomalejší a méně účinná reakce
 5. množství koronaviru – můžete ovlivnit svých chováním a základní hygienou

Mé rady

Jako vždy mám jiný přístup a rady. To na základě řešení různých virových infekcí, se kterými jsme se za posledních asi deset let setkali. Kdo mě zná, ví, že radím věci vyzkoušené.

Volba číslo jedna

Denně si připravujte pH neutrální vitamín C podle tohoto návodu. Zakupte si suroviny a nevynechejte jediný den.  Pokud má vše fungovat jak má, je důležité správné dávkování (určující je hmotnost). Dosavadní zkušenost je taková, že lidé, kteří vitamín C podle našeho návodu pravidelně užívají, nemají virózy, chřipky, nemoci z nachlazení, angíny, atd. Takovýto pH neutrální vitamín C zvyšuje nespecifickou imunitu a mnoho z nás má jeho zvýšenou metabolizaci (potřebu), bez jejíhož naplnění nefungujeme dobře. Kyselý vitamín C, tedy samotnou kyselinu askorbovou, použijte pouze pokud nemáte k dispozici vitamín C pH neutrální (podle pravidla lepší něco než nic). Dávkování je pak významně nižší.

Pokud již máte suroviny, ale nemáte např. váhu na odměření surovin, použijte k odměření „oko“. Suroviny nemusí být 100% přesně naváženy. Příklad: 1  vrchovatá čajová lžička kys. askorbové je cca 4 gramy. Přidáte poloviční množství jedlé sody a podle míry přesnosti vašeho odhadu získáte buď více nebo méně zásaditou/kyselou verzi vitamínu C. To je v pořádku. Užívejte po jídle 2x i 3x denně. V případě krize, upíjejte každých 15 minut malé množství. Pokud to s dávkou přeženete, bude následovat průjem, který rychle odezní.

Volba číslo dvě:

Zinek, zinek, zinek. Zinek je naprosto úžasný kov pro kvalitu naše života bez nemocí. Má zkušenost je taková, že v jeho přítomnosti nedokážou v těle fungovat viry, plísně, bakterie, … Mimo to má další pozitivní vliv na naši imunitu a celkovou odolnost. Od teď již budu kvůli udavačům kličkovat … na trhu je mnoho forem a vazeb zinku. Nejhorší je např. oxid zinečnatý, který nemá smysl užívat. Glukonan zinečnatý je z lékárenských produktů možná nejvhodnější forma, ale při vyšší dávkování způsobuje každému druhému křeče žaludku a problémy s trávením (nemusí se týkat vás). Další formou je chlorid zinečnatý, jehož nasycený roztok používám rád, ale pouze v krizových situacích, protože je také velmi náročný na trávení. Formu, kterou preferuji a nemohu zde uvést, používám i u dětí, protože má 100 % vstřebatelnost, je bez chuti a neovlivňuje negativně trávení. Tajemství je, že tento zinek má velmi podobný vliv na zdraví jako KS a na rozdíl od KS jej lze užívat preventivně.

Volba číslo tři:

Echinaceové kapky. Na trhu je jich nepřeberné množství. Zakupte si pouze od fa Aromatica. Mají vynikající kvalitu a díky alkoholu, který zde funguje jako nosič účinných látek, rychle přecházejí do krve a téměř okamžitě zvyšují nespecifickou imunitu. Člověk to je schopen na sobě pozorovat asi do dvou hodin.  Dávkování je 3x denně 25 kapek pro dospělého. Kapky se nepoužívají preventivně, ale pouze v případě, že začínáte cítit obtíže.

Co nedoporučuji

 • na internetu proběhla informace o koloidním  zlatě. Pravdou je, že každý kov aktivně potlačuje viry a jiné patogeny, ale koloidní zlato má nejhorší poměr cena/výkon a proto jej nemůžu doporučit.
 • MMS a podobné přípravky již nějakou dobu patří k používaným prostředkům. Vzhledem k možnosti tvoření hydroxylových radikálů v žaludku tuto proceduru nedoporučuji.
 • preventivní užívání KS u lidí do zhruba 50 let nebo dětí také nedoporučuji. Jedná se plnohodnotný prostředek, který má při správné koncentraci a dávkování úžasné výsledky, ale k prevenci je výhodnější zinek. Pro osoby starší 50-60 let KS již preventivně doporučuji.
 • na internetu se objevil „zaručený“ návod, jak několikanásobně zvýšit účinnost KS přidáním peroxidu vodíku. Je to dobrý způsob, jak nanočástice KS oxidovat a tím KS znehodnotit. Zůstane pouze funkce peroxidu vodíku, ale i to je jedna ze zakázaných metod obnovy a udržení zdraví.
 • nemohu to zde napsat přímo …. najděte si na internetu video s přednáškou Anity Petek. Za mnohá léta jsem vypozoroval souvislost mezi procedurou považovanou za prevenci a předčasným úmrtím nejen u starších lidí. Vzhledem k časové prodlevě 2-3 měsíce mezi aplikací „prevence“ a zhoršení stavu, který může vést až ke smrti, se komplikace přičítají věku a okolnostem.

Pokračování s časovým odstupem – rok 2022

Je červen 2022, popsal jsem několik stran informacemi a radami, které jsem za dobu „pandemie“  získal praxí. V říjnu toho samého roku tyto informace mažu a píši tento text. Přímé popsání skutečností a toho co se dělo a děje, by nevedlo k cíli, pokud je mým cílem pomoci co největšímu počtu lidí.

Již nesouhlasím se vším textem, který jsem na začátku „pandemie“ napsal, ale ponechám jej. Text, který bych smazal, protože jsem již získal hodně praktických zkušeností, se týká virů. Teorie choroboplodných zárodků je v praxi nepoužitelná a nefunguje.

Jak vám mohu pomoci

Vzpomněl jsem si na přísloví, které nás učí o správné pomoci:

„Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na den, naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu pro celý život.“

Jak „lovit ryby“

V současné době probíhá válka a bojištěm je mysl každého z nás. Je to válka informační a má poměrně jednoduchá pravidla. Hlavním pravidlem je to, že pokud máte názor na jakoukoli věc, jako má většinová společnost ( vláda, odborníci, media…) jste v pořádku a řádný občan. Pokud to tak není, dostanete nálepku např. dezinformátor, trol z nějaké země např. Ruska, antivaxer atd. a je potřeba vás omezit.

Nejdůležitější poznání: většina toho co říká vláda a odborníci není založeno na pravdě.

Je potřeba změnit svůj způsob zpracování informací. Jakmile to uděláte, pochopíte.

Metoda

Jako nejlepší metoda se osvědčila metoda kritického myšlení, která není díky školství, moc rozšířená.

Vždy se ptejte:

 1. a co když je to jinak?
 2. věřím „tomu“, nebo to vím?

Co když je to jinak

Toto zpochybňování otevírá mysl a nutí vás k hledání souvisejících informací a faktů. Ano, tyto informace dostávají negativní nálepky a jsou cenzurovány. I to je dobrým vodítkem.

Věřím „tomu“, nebo to vím

Jsme lidé víry a většině věcí v našem životě věříme, ale nevíme je tj. nejsou součástí naší osobní zkušenosti.

Jako dobrý příklad může posloužit informace: „příčinou onemocnění COVID-19 jsou viry a je to nakažlivé“. Pokud se nad touto informací kriticky zamyslíte, zjistíte, že to nevíte a nemáte jak tuto informaci ověřit. Prostě ji věříte, protože se tato informace neustále opakuje a „odborníci“ o ní zasvěceně mluví. Jediné co můžete opravdu vědět je to, že Vám, nebo někomu blízkému je špatně – vše ostatní je víra.

Varování

Pokud chcete mít v životě klid, nepoužívejte kritické myšlení. Zjistíte, že většina vašeho poznaní stojí na víře v něco co neexistuje, nebo nelze ověřit.

Definice pravdy

Pravda je to co existuje. Nic víc a nic míň. Přeji dostatek trpělivosti při hledání pravdy a věcí které můžete opravdu vědět (ne jim pouze věřit).

Co si dalšího přečíst?

Neznámá prevence rakoviny prsu

Mnoho příčin Je více příčin, proč se nějaký novotvar, ať už zhoubný nebo nezhoubný, vytvoří. Protože je tato tematika méně známá a převládá obecné přesvědčení, že za vše může životní styl nebo genetika,

Podrobnosti

Tři neobyčejné jarní bylinky

Na jaře nám příroda každý rok připravuje ve správný čas ty správné bylinky, které když o nich víme, můžeme využít ve svůj prospěch. V tomto přehledu popíšeme tři neprávem přehlížené. Bylinka č.1: KOPŘIVA

Podrobnosti